Policyjny pościg za... motorowerem w Żorach

66 699919

Redakcja

2 kwietnia 2022

Policyjny pościg za... motorowerem. Takie rzeczy tylko u nas. Okazało się, że uciekinier był pod wpływem narkotyków.

W piątek policjanci z Żor chcieli zatrzymać do kontroli mężczyznę na motorowerze. Wszystko działo się na Osiedlu 700-lecie. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

- Policjanci od razu rozpoczęli pościg za motorowerzystą, który nadal nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu. Wyjeżdżając z osiedlowej strefy zamieszkania, uderzył motorowerem w znak i wjechał na chodnik, zmuszając pieszego do ucieczki na jezdnię. Po chwili do pościgu dołączył drugi patrol ruchu drogowego - relacjonuje policja.

Motorowerzysta uciekał ulicą Rybnicką, Janasa i Norwida. - W trakcie tego przejazdu popełniał wiele wykroczeń i stwarzał zagrożenie dla innych kierujących i prowadzących pościg patroli. Nagle hamował, przyspieszał i zajeżdżał drogę radiowozom. Kiedy zjechał z ulicy Norwida w pole uprawne, porzucił pojazd i rozpoczął swoją ucieczkę pieszo. Policjanci po chwili dogonili mężczyznę i niezwłocznie zatrzymali - dodaje żorska policja. 

Kierujący był trzeźwy, ale ze względu na jego irracjonalne zachowanie poddany został badaniu na zawartość środków działających podobnie do alkoholu. Test wskazał, że może on znajdować się pod działaniem tych substancji. W związku z tym mężczyznę poddano badaniu krwi na zawartość środków zabronionych. Okazało się, że 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Motorower został usunięty z drogi i zabezpieczony na parkingu. Za przestępstwa, których dopuścił się młody kierujący, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.2µg/m3 PM2.5: 15.5µg/m3