"Król" podrobionych okularów z Bytomia

60 699901

Redakcja

2 kwietnia, 2022

Policja ze Świętochłowic zatrzymała handlarza podróbkami okularów z Bytomia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach prowadzili dochodzenie w sprawie wprowadzenia do obrotu handlowego okularów słonecznych oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. Okazało się, że podróbkami handlował 45-letni mieszkaniec Bytomia. Wykorzystywał do tego Internet.

- Mężczyzna od kwietnia 2020 roku do czerwca 2021 roku na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży okulary sportowe z podrobionym znakiem towarowym jednej ze znanych firm. W ciągu roku mężczyzna sprzedał kilkadziesiąt podróbek. Straty producenta okularów oszacowano na blisko 12 tysięcy złotych. Ponadto w trakcie czynności procesowych kryminalni znaleźli kolejne okulary, które przygotowane były do sprzedaży - relacjonuje świętochłowicka policja.

Przeciwko mężczyźnie został skierowany do sądu akt oskarżenia. 45-latek usłyszał łącznie 30 zarzutów wprowadzenia do obrotu podrobionego towaru. Za popełnione przestępstwa z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej grozi mu do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.7µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3