Powiat raciborski: ucieczka przed policją zakończona w potoku

55 720090

Redakcja

11 sierpnia, 2022

Raciborscy policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą Volkswagena Passat, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach ucieczki sprawca był już w rękach policjantów. Kierującym okazał się 32-letni obywatel Gruzji, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

9 sierpnia około godziny 15:30 policjanci raciborskiej drogówki zauważyli w Pietrowicach Wielkich na ul. Raciborskiej Volkswagena Passat, który wyprzedzał pojazd na przejeździe kolejowym. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz zawrócili, udając się za samochodem. Kierujący nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył. Policjanci  ruszyli w pościg za kierowcą.

Po kilku kilometrach ucieczka zakończyła się w miejscowości Maków w okolicy ul. Raciborskiej, gdzie pojazd zjechał, podczas ucieczki po łące, do pobliskiego potoku.

Kierujący nie odpuszczał, podejmując próbę ucieczki pieszo. Policjanci poinformowali drugi patrol drogówki i wspólnie pobiegli za uciekinierem, ostatecznie go zatrzymując.

Zatrzymany 32-letni obywatel Gruzji odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za wykroczenia takie jak, prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz wyprzedzanie na przejeździe kolejowym.

 

Źródło: KPP w Raciborzu

55 720089

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3