Policyjna dyżurna odwiodła kobietę od samobójstwa

66 721545

Redakcja

27 sierpnia, 2022

Żorska dyżurna podkomisarz Agnieszka Szymańska zapobiegła popełnieniu samobójstwa przez 46-letnią kobietę. Dzięki spokojnej, empatycznej rozmowie telefonicznej prowadzonej przez dyżurną, policjanci odnaleźli zdesperowaną kobietę, która chciała utopić się w jednym ze stawów.

Rodzina kobiety, kiedy tylko dowiedziała się o jej zamiarach natychmiast poinformowała o tym policję. Mundurowi po otrzymanym sygnale niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania kobiety. Informacje przekazane przez zgłaszającego nie były precyzyjne, wiadomo było tylko, że kobieta jest zdesperowana i wymaga szybkiej pomocy.

Jednocześnie gdy policjanci sprawdzali region, w którym mogła przebywać kobieta, dyżurna podkomisarz Agnieszka Szymańska, nie czekając na dalszy rozwój wypadków, nawiązała połączenie telefoniczne z kobietą i podjęła z nią rozmowę, starając się ją uspokoić i spowodować, żeby poczuła się bezpiecznie. 

Dzięki empatii i wyczuciu dyżurnej 46-latka przełamała się i podała dyżurnej miejsce, gdzie się znajduje. Natychmiast przekazano tą informacje patrolowi, który był na miejscu i w kilka minut później kobieta była już pod opieką policjantów. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.4µg/m3