Policjanci z Radlina uratowali życie 34-latkowi

63 756190

Redakcja

2 maja, 2023

Policjanci z Radlina uratowali życie 34-latkowi. Mężczyzna zasłabł na chodniku a jego serce nagle przestało bić. Mundurowi natychmiast przystąpili do walki o jego życie. 

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Radlinie podczas patrolu miasta, na ulicy Odległej zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Próbował go podnieść inny mężczyzna. Młodszy aspirant Leszek Zelek i posterunkowy Jakub Mania postanowili sprawdzić, czy nie potrzebują oni pomocy. 

Jak się okazało, 34-latek źle się poczuł i zasłabł, wówczas podszedł do niego przechodzeń, aby mu pomóc. Mężczyzna twierdził, że nie potrzebuje pomocy medycznej i zaraz dojdzie do siebie - relacjonuje policja. 

Policjanci wezwali jednak pogotowie ratunkowe i ułożyli 34-latka w bezpiecznej pozycji. Cały czas obserwowali, czy jego stan się nie pogarsza. 

Nagle mężczyzna przestał oddychać. Mundurowi natychmiast przystąpili do reanimacji, którą prowadzili na zmianę, do czasu przyjazdu karetki. Policjanci w ten sposób utrzymywali mężczyznę przy życiu - informuje KPP w Wodzisławiu Śląskim. 

Dzięki skutecznie prowadzonym czynnościom ratowniczym 34-latek odzyskał funkcje życiowe. Gdy na miejsce dojechała ekipa pogotowia ratunkowego, podjęto decyzję o przewiezieniu mieszkańca powiatu wodzisławskiego do szpitala.

powiązane artykuły:

Policja Śląska
Lokalne 9 marca, 2023

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjanci z Sosnowca uratowali na czas kobietę, której

61 734059
Lokalne 17 listopada, 2022

Policjanci tarnogórskiej drogówki pomogli mężczyźnie, który stracił przytomność w parku. Stróże praw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3