Policjanci uratowali zamknięte w mieszkaniu koty

59 720358

Redakcja

21 listopada, 2022

Dzięki informacji jednej z mieszkanek udało się uratować skrajnie wycieńczone zwierzęta, które zamknięte same w mieszkaniu mogły być nawet przez dwa tygodnie.

Dzięki zgłoszeniu, jakie policjanci dostali na skrzynkę mailową udało się uratować dwa skrajnie wycieńczone koty, które były od dłuższego czasu zamknięte w jednym z mieszkań w Centrum. Policjanci po udaniu się na miejsce ustalili, że właścicieli mieszkania nie widziano od dłuższego czasu, natomiast z jego wnętrza dobiega miauczenie i słychać drapanie w drzwi. Kiedy dobijano się do drzwi, nikt ich nie otworzył, a policjanci usłyszeli tylko rozpaczliwe odgłosy wydawane przez zwierzęta. Po bezskutecznej próbie szybkiego odnalezienia właścicieli, podejrzewając, że również oni mogą być w mieszkaniu i potrzebować pomocy, zdecydowano o siłowym wejściu do jego wnętrza.

W środku zastano dwa koty w stanie krytycznym– zwierzęta nie miały jedzenia ani wody. Skrajnie wycieńczone zostały zabrane przez pracowników sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i przekazane pod opiekę weterynarzy. Mężczyzna mieszkający pod tym adresem wyjechał do pracy za granicę, a jego partnerka przeniosła się na ten czas do mieszkania członka swojej rodziny, pozostawiając zwierzęta bez opieki. Według wstępnych ustaleń policjantów zwierzęta prawdopodobnie przebywały w zamknięciu przez przynajmniej dwa tygodnie. Sprawcy znęcania się nad zwierzętami może grozić kara 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje: jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez między innymi ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach, oraz o oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się za pośrednictwem poczty e-mail: dyzurny@sosnowiec.ka.policja.gov.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 52.6µg/m3 PM2.5: 46.4µg/m3