Policjanci uratowali seniorkę spacerującą po torach

Pexels george becker 112376

Redakcja

19 października, 2022

88-latka wyszła z domu wcześnie rano, ale nie potrafiła wyjaśnić dokąd chciała się udać i jak znalazła się na torach. Policjanci znaleźli ją przy torowisku w Herbach, w bardzo niebezpiecznym miejscu, gdzie nasyp jest bardzo wysoki i stromy, a pod nim znajduje się zbiornik wodny. Seniorce na szczęście nic się nie stało.

Policjanci z Krzepic pomogli 88-letniej mieszkance gminy Wręczyca Wielka, która według zgłoszenia spacerowała po torowisku. Seniorka wyszła z domu wcześnie rano, jednak zgłoszenie policjanci otrzymali po godzinie 16.00, gdzie w miejscowości Kuleje ktoś zauważył ją spacerującą po torowisku w pobliżu peronów. 

Kiedy jednak policjanci się tam udali, kobiety już nie było i nikt z oczekujących na pociąg jej nie widział. W związku z tym stróże prawa udali się torowiskiem w kierunku miejscowości Herby, gdzie w odległości około 3 km od peronów napotkali na torach kobietę, której rysopis odpowiadał tej ze zgłoszenia. Seniorka znajdowała się w okolicznościach zagrażających jej życiu. Torowisko w tym miejscu jest na wysokim nasypie, a u jego podstawy znajduje się zbiornik wodny.

Zdezorientowana i rozkojarzona 88-latka powiedziała policjantom, że wyszła z domu wcześnie rano, ale nie potrafiła wyjaśnić dokąd chciała się udać i jak znalazła się na torach. Policjantom udało się ją przeprowadzić w bezpieczne miejsce i oddać w ręce ratowników medycznych.  Na szczęście okazało się, że kobieta nie wymagała hospitalizacji. Mundurowi odwieźli mieszkankę gminy Wręczyca Wielka do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę najbliższym.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3