Częstochowa: 56-latek chciał zastrzelić swoją partnerkę

42 729504

Redakcja

19 października 2022

Kobieta została postrzelona z wiatrówki metalową kulką w szyję. 43-laka trafiła do szpitala. Między parą miało dość do kłótni, w wyniku której mężczyzna wyciągnął broń. Kiedy kobieta, widząc co się dzieje próbowała uciec, ten oddał w jej kierunku kilka strzałów, raniąc ją w szyję.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 października w Częstochowie. Według wstępnych ustaleń pomiędzy parą doszło do sprzeczki, w wyniku której 56-letni mężczyzna wyciągnął broń pneumatyczną, a gdy zaczął ładować metalowe kulki, 43-latka uciekła z domu. Gdy wybiegała z posesji, mężczyzna oddał w jej kierunku kilka strzałów. Jedna z metalowych kulek trafiła w szyję kobiety.

Służby powiadomił świadek, który akurat przejeżdżał w pobliżu i zauważył wzywająca pomocy kobietę. Po tym, jak pogotowie zabrało 43-latkę z jednej z częstochowskich ulic, kryminalni dotarli do jej partnera. W miejscu zamieszkania 56-latka znaleźli broń pneumatyczną i pojemnik z metalowymi kulkami. Mężczyzna nie przyznawał się jednak do winy. Trafił on do aresztu i usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3