Policjanci na strażackim wysięgniku. Ale nie gasili pożaru...

Lotnabrygada
Kastelik

Szymon Kastelik

11 stycznia, 2023

Dwóch funkcjonariuszy policji musiało spełnić rozkaz przełożonych. Stali kilkadziesiąt minut w koszu strażackiego wysięgnika i pilnowali aktywistów Lotnej Brygady Opozycji, którzy w mieszkaniu pili sobie kawę. 

10 dzień miesiąca to dla wielu osób ważna data. Oczywiście chodzi o wypłaty. Ale dla środowiska Prawa i Sprawiedliwości i samego Jarosława Kaczyńskiego 10 dzień miesiąca to również miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS od lat w tym dniu pojawia się m.in. pod pomnikiem smoleńskim w Warszawie. Lotna Brygada Opozycji organizuje protesty przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Jej aktywiście regularnie próbują zakrzyczeć miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Ale tym razem, 10 stycznia było inaczej. Jarosław Kaczyński dopiero co wyszedł ze szpitala i nie pojawił się pod pomnikiem. Lotna Brygada Opozycji wiedziała o tym, ale na wszelki wypadek wynajęła niedaleko placu Piłsudskiego lokal, w którym obserwowała wszystko przez okno. Gdyby jednak prezes PiS przyjechałby na miesięcznicę, wówczas LBO zamierzało użyć megafonu i krzyczeć swoje hasła z okna wynajmowanego lokalu.

Jednak sceny, która wydarzyła się przecież naprawdę, nie wymyśliłby nawet Bareja. Nagle przy oknie od strony ulicy pojawiło się... dwóch policjantów na strażackim wysięgniku. Działacze Lotnej Brygady Opozycji byli zdumieni. Wszystko nagrali.

Policjantom proponowali kawę, herbatę, a nawet rogaliki. - Jestem na diecie - odpowiedział jeden z funkcjonariuszy. Następnie zostali zapytani o to, dlaczego stoją na wysięgniku. Policjanci odpowiedzieli, że dla bezpieczeństwa przebywających w lokalu osób.

-  Dostaliście jakiś cynk, że ktoś chce nas napaść, albo wysadzić budynek, bo jesteśmy w środku? - pytała jedna z aktywistek, ale nie otrzymała odpowiedzi na swoje pytanie. 

- Zjedźcie już na dół, bo robicie z siebie baranów - dodała inna kobieta. 

fot. screen Lotna brygada Opozycji

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3