Policja zatrzymała kibica, który groził prezesowi GKS-u Katowice

49 737982
Kastelik

Szymon Kastelik

14 grudnia, 2022

Kibic, który groził prezesowi GKS-u Katowice na meczu hokejowej Ligi Mistrzów został zatrzymany, Grozi mu do 2 lat więzienia. 

Do zdarzenia doszło w październiku bieżącego roku podczas meczu hokejowej Ligi Mistrzów na Jantorze. Podczas drugiej tercji GKS Katowice - Fehervar AV 19 jeden z kibiców podszedł do prezesa GKS Katowice Marka Szczerbowskiego i wiceprezesa Łukasza Czopika, przy których stało dwóch wiceprezydentów Katowic. Mężczyzna zaczął wypowiadać groźby karalne w stronę prezesów.

- Mężczyzna, działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, słowami wulgarnymi groził prezesowi GKS-u Katowice pobiciem, a także znieważył go słowami wulgarnymi i obelżywymi, wypowiadając je w jego obecności, jak i publicznie w obecności innych osób - relacjonuje policja.

Ostatecznie Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód wydała nakaz zatrzymania mężczyzny i przeszukania. Podczas czynności procesowych podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Do Sądu Rejonowego Katowice Wschód został już skierowany akt oskarżenia. Mężczyźnie, który wcześniej był już karany za kradzieże, grozi kara do 2 lat więzienia.

Konflikt pomiędzy niektórymi grupami kibicowskimi GieKSy, a prezesem Szczerbowski trwa od dawna, ale nasilił się w ostatnich miesiącach. Grupy ogłosiły bojkot meczów i domagają się dymisji prezesa. Szczerbowski, który nadal cieszy się poparciem miasta, nie zamierza ustąpić. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3