Policja ustala tożsamość kibiców, którzy odpalili race na meczu w Tychach

62 771686

Redakcja

14 sierpnia 2023

Za nami hit Fortuna 1. Ligi GKS Tychy - Wisła Kraków. Tyszanie wygrali 1:0 i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli. Spotkanie zabezpieczały znaczne siły policji.

Mecz odbył się bez udziału kibiców gości. Kilka dni przed spotkaniem GKS Tychy poinformował, że z powodu wykrycia usterki na sektorze gości, podjęto decyzję o jego zamknięciu. Tym samym fani Wisły Kraków nie mogli oglądać meczu z trybun.

Ale to nie oznaczało, że w Tychach będzie spokojnie. Istniało ryzyko, że fani Białej Gwiazdy przyjadą jednak na mecz, żeby np. prowadzić swój doping poza stadionem. W końcu z Krakowa do Tychów nie ma daleko. Dlatego w sobotę nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało ponad 140 policjantów z Tychów oraz katowickiego oddziału prewencji.

Ostatecznie nie doszło do żadnych groźnych zdarzeń zarówno na stadionie, jak i poza obiektem. Policja odnotowała naruszenie przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. - W pierwszej połowie spotkania została rozłożona flaga wielkoformatowa, spod której sprawcy odpalili race świetlne. Teraz tyscy kryminalni ustalają tożsamość osób, które dopuściły się przestępstw stadionowych - informuje śląska komenda.

Osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów łatwopalnych i wybuchowych oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezę masową.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3