Nielegalna produkcja... leków na potencję

Cbspleki

Redakcja

14 sierpnia 2023

Na terenie trzech województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego i śląskiego funkcjonariusze CBŚP i KAS przeprowadzili skoordynowaną akcję zatrzymań podejrzanych o nielegalną produkcję leków na potencję. 

Podczas uderzenia w gang zatrzymano 4 osoby - 3 obywateli Polski i 1 Wietnamczyka. Grupa podejrzewana jest o produkowanie leków na potencję z przemyconych substancji. 

- Przeszukano także 20 obiektów, w tym magazyny, zabezpieczając ponad 800 tys. szt. tabletek o szacunkowej wartości 32 mln zł. Podczas akcji przejęto także maszyny służące do konfekcjonowania tabletek oraz puste opakowania przygotowane do napełnienia - informuje policja.

Grupa miała działać od kilku lat i zajmować się nielegalną produkcją leków na potencję, wykorzystując przy tym przemycaną w hurtowych ilościach z Chin substancję czynną farmakologicznie w postaci syldenafilu. 

Przygotowany towar trafiał do sprzedaży jako suplement diety na potencję dla mężczyzn. "Ziołowe" tabletki sprzedawane były w sieci, ale również na stacjach benzynowych. 

- W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i sprzedawania sfałszowanych produktów leczniczych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące - dodają śledczy. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3