Podwojenie pensji dla lekarzy oraz brak odpowiedzialności prawnej!

Eks DBLU Wk A Aeh8 R

Redakcja

19 października 2020

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że złoży nowy projekt ustawy - Będziemy do Sejmu składali projekt ustawy o tzw. dobrym samarytaninie, który ma zapewnić bezpieczeństwo i godne warunki dla personelu medycznego - poinformował Niedzielski.

Co dawałaby służbie zdrowia ustawa o tzw. dobrym samarytaninie. Przede wszystkim podwyżki dla personelu medycznego, który stoi na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Dodatek z tytułu zwalczania COVID-19 będzie płacony każdemu personelowi zaangażowanemu w walkę z koronawirusem. To podwojenie podstawowego wynagrodzenia - dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ale to jeszcze nie koniec. Projekt ustawy przewiduje zniesienie odpowiedzialności prawnej lekarzy, którzy popełnią błąd.

Chcemy dać bezpieczeństwo karne dla lekarzy. W ustawie, którą przedłożymy znajduje się przepis, który wyłącza odpowiedzialność karną dla lekarzy, który w ramach walki z COVID19 popełnią nieumyślny błąd.”

adam niedzielski

Minister zapowiedział również pełne wynagrodzenie dla osób z personelu medycznego oraz służb mundurowych, które trafią na kwarantannę - Wszyscy medycy, którzy będą skierowani na kwarantannę lub izolację otrzymają pełne wynagrodzenie. Będziemy to chcieli też zastosować dla służb mundurowych. Ta szczególna sytuacja wymaga szczególnego trybu działania - ogłosił minister.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3