Stadion Śląski: podsumowano pierwszą edycję Programu Klub [WIDEO]

Program Klub na Slasku

Redakcja

8 października, 2020

73 z ponad 400 wniosków, jakie wpłynęły w ramach wojewódzkiego Programu Klub zostały rozpatrzone pozytywnie. Dziś na Stadionie Śląskim podsumowano ten pierwszy w Polsce regionalny program wsparcia dla klubów sportowych ze Śląska.

Dzisiejsza konferencja prasowa, która odbyła się na Stadionie Śląskim była okazją do podsumowania pierwszej edycji programu, który został zainaugurowany 5 lat temu w Ministerstwie Sportu, a który po raz pierwszy został wprowadzony w naszym województwie. Wojewódzki program wsparł śląskie kluby kwotą 800 tysięcy złotych. 

Najgorszym wrogiem młodego człowieka jest nuda. Uważam, że to zainteresowanie tym programem pokazuje, że jest spore zapotrzebowanie na takie wsparcie, które ma wspomóc finansowo te kluby. Pewne nawyki z uprawiania sportu takie jak dążenie do celu waleczność czy nieustępliwość zostają na całe życie, a to ważne. Jesteśmy pierwszym regionem w Polsce, który wprowadza taki program co mnie ogromnie cieszy, bo to oznacza, że powielamy dobre praktyki ogólnopolskie, które się sprawdziły i mam nadzieję, że ten program będzie się rozwijał

- podkreślał podczas konferencji Marszałek Jakub Chełstowski. 

W małych i średnich klubach rozpoczynają kariery przyszli mistrzowie i to się dzisiaj potwierdza. Dlatego nie tylko jako prezes Stadionu Śląskiego, ale przede wszystkim jako trener apeluję do radnych sejmiku, aby tę kwotę w miarę możliwości zwiększać, bo każda złotówka zainwestowana w sport w rozwój młodego pokolenia to jest najlepsza inwestycja - powiedział Jan Widera.

Dzisiejsza konferencja była okazją do tego, aby przekazać certyfikaty klubom, które znalazły się w gronie tych wybranych w tegorocznej edycji programu. Wsparcie powędruje do klubów piłkarskich, hokejowych, siatkarskich, judo, lekkoatletycznych czy zajmujących się sportami wodnymi z Katowic, Bytomia, Jastrzębia czy Knurowa. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.8µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3