Podróbki perfum i ubrań na targowisku w Lelowie. Zatrzymano trzech obywateli Bułgarii

Podrobki ubran

Redakcja

20 czerwca 2024

Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o handel ubraniami i perfumami posiadającymi podrobione znaki towarowe. Straty producentów oszacowane zostały na 275 tys. zł. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania 3 obywateli Bułgarii doszło na targowisku w Lelowie (pow. częstochowski), gdzie policjanci Wydziału dw. Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach, przy współudziale z funkcjonariuszy z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Myszkowie i KPP w Zawierciu prowadzili działania pod kątem przeciwdziałania handlowi podrabianą odzieżą i perfumami. 

Mężczyźni w wieku 50, 63 i 64 lat sprzedawali na straganach ubrania i perfumy z podrobionym logo znanych firm. W wyniku podjętych czynności kryminalni zabezpieczyli ponad 1,8 tys. sztuk takiej odzieży. Łączna wartość start poniesionych przez producentów została oszacowana na kwotę 275 tys. złotych - podała KWP w Katowicach.  

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 

W trakcie czynności procesowych przyznali się do winy. Śledczy przedstawili im zarzut wprowadzenia do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Z uwagi na fakt, że podejrzani z tego czynu uczynili sobie stałe źródło dochodu, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje policja. 

Była to już druga przeprowadzona w tym miejscu realizacja. Latem 2023 roku, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali obywateli Bułgarii, którzy handlowali podrobionymi ubraniami.

powiązane artykuły:

Sprzedaz podróbek
Lokalne 14 kwietnia 2024

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z rudzkiej komendy zatrzymali mężczyznę

43 783910
Lokalne 3 listopada 2023

Bułgarscy handlarze sprzedawali podróbki perfum i ubrań znanych marek na dąbrowskim targowisku. W

65 773719
Lokalne 3 września 2023

34-latek z Zawiercia był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Ale to nie przeszkadzało mu w int

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3