Poszukiwany 34-latek handlował podrobioną kawą

65 773719

Redakcja

3 września, 2023

34-latek z Zawiercia był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Ale to nie przeszkadzało mu w internetowej sprzedaży kawy z podrobionymi znakami towarowymi. 

Policjanci z zawierciańskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który handlował podrobionymi towarami. Mieszkaniec Zawiercia na jednym z internetowych portali sprzedażowych oferował kawę z podrobionymi znakami handlowymi. 34-latek swoją legalną działalność gospodarczą wykorzystał w przestępczych celach od końca 2022 roku. Mężczyzna został zatrzymany. Był poszukiwany także do odbycia kary pozbawienia wolności za inne popełnione w przeszłości przestępstwa.

- Policjanci w zajmowanych przez niego pomieszczeniach ujawnili i zabezpieczyli prawie 1 tysiąc podrobionych opakowań kawy. Żmudne działania stróżów prawa pozwoliły zebrać materiał dowodowy, na którego podstawie którego mężczyzna usłyszał 29 zarzutów. Wczoraj do sądu skierowano akt oskarżenia - informuje policja.

Mężczyzna odpowie nie tylko za wprowadzenie do obrotu produktów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale także za traktowanie tego procederu, jako stałego źródła dochodu. Za to przestępstwo 34-latek może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 10.3µg/m3