Podolski do kibiców Legii: Słoiki nauczcie się geografii, Odra nie płynie przez Zabrze

Csm podolski 01 fdf26a81e8 4

Redakcja

21 sierpnia, 2022

W miniony piątek Górnik Zabrze przyjechał do Warszawy, żeby zmierzyć się z tamtejszą Legią. Padł wynik 2:2. Jednak ciekawiej działo się po meczu, kiedy Lukas Podolski postanowił odnieść się do oprawy warszawskich kibiców.

Podczas meczu na popularnej "Żylecie" pojawił się transparent z napisem: "Fatalna sytuacja w Odrze. Przyczyną gówno w wiodrze". Domalowano do niego kobietę, która pierze w rzece koszulkę Lukasa Podolskiego z Górnika Zabrze. Mistrz świata z 2014 roku postanowił odpowiedzieć kibicom Legii Warszawy na Twitterze. Przy okazji poduczył ich trochę z geografii.

- Słoiki nauczcie się geografii, Odra nie płynie przez Zabrze, ale widać żyleta tego nie wie. A może zapomnieliście, bo zaczadziła was Czajka i to gówno co Wam płynie pod nosem. Szacunek, że wydacie kasę na farby, żeby mnie promować, fajnie wyglądała ta "10" dzięki wam - napisał Podolski. 

To nie pierwszy raz, kiedy doszło do "spięcia" pomiędzy kibicami Legii a Podolskim. W listopadzie ubiegłego roku fani Wojskowych przywieźli na mecz do Zabrza transparent z napisem: "Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, za Legią na wyjazd jechać trzeba". Górnik wygrał, a Podolski wykorzystał okazję i napisał w mediach społecznościowych: Górnik jak na gospodarza przystało, obdarował spadających z królewskiego stolca, upojonych czajkowym fetorem kibiców Legii, trzema ciosami. Ukąsił Janża, Podolski i Kubica. Ohh co to był za wieczór w mieście w którym nie ma Wawelu, ani Długiego Targu, ani gotyckiego rynku…

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.9µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3