Podbeskidzie żartuje z reprezentacji Polski i zaprasza na "Polski klasyk"

F51 Do6ua UAE1 KPR

Redakcja

13 września 2023

"Ale bym obejrzał Podbeskidzie takie z Łęczną" to mem znany polskim kibicom od kilku lat. Chętnie korzysta z niego Podbeskidzie Bielsko-Biała przed meczami ze wspomnianym Górnikiem Łęczną. Tym razem Podbeskidzie postanowiło zażartować z reprezentacji Polski przy okazji zapowiedzi meczu. 

Podbeskidzie Bielsko-Biała kolejny raz popisuje się humorem w mediach społecznościowych. I kolejny raz przed meczem z Górnikiem Łęczną. Oba zespoły zagrają ze sobą 22 września w Bielsku-Białej.

Drużyna z naszego regionu postanowiła jednak już teraz wypromować to spotkanie. Do sieci wrzuciła znaną formę mema, który porównuje dwie różne rzeczy. Podbeskidzie zestawiło swój mecz przeciwko Łęcznej z... mecze reprezentacji Polski w Albanii.

I tak to leci. Polscy kibice w meczu z Albanią najedli się wstydu, natomiast na meczu w Bielsku-Białej zjedzą kiełbasę i duszonki. Drużyna Santosa zapewniła marazm i bezradność, natomiast Podbeskidzie i Górnik gwarantują walkę oraz zaangażowanie. Mecz Polska-Albania to było polskie rozczarowanie, a Podbeskidzie - Górnik Łęczna to polski klasyk. W Tiranie oglądaliśmy Krychowiaka bez formy, natomiast w Bielsku-Białej zobaczymy Jodłowca w gazie.

To nie pierwsza humorystyczna zapowiedź meczu Podbeskidzia z Górnikiem Łęcza. Wszystko zaczęło się kilka lat temu od serii memów "Ale bym obejrzał Podbeskidzie takie z Łęczną" . To żart, który powstał w wielu różnych konfiguracjach. Zaczęło się m.in. od zdjęć zamyślonych piłkarzy z najwyższego topu (np. Rooney, Messi, Ronaldo), do których dodawano powyższy napis. 

Pomysł przejęło Podbeskidzie, które już w ubiegłym sezonie promowało mecz z Górnikiem Łęczną specjalnym banerem, na którym widać śpiącego mężczyznę i napis: Ale bym obejrzał Podbeskidzie takie z Łęczną.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.9µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3