Rzeczownik w Chorzowie, czyli miejsce wymiany używanych rzeczy

5b66d2a2 61de 4e26 b40b 523b2e73815e 65005658b0604

Redakcja

13 września, 2023

W Chorzowie otwarto „Rzeczownik – drugie życie rzeczy”, czyli miejsce, w którym mieszkańcy mogą zostawić sprawne, ale nieużywane przez nich przedmioty. Ma to pomóc w ograniczeniu gromadzenia odpadów w mieście i być ekologicznym rozwiązaniem "zero waste". 

Do "Rzeczownika" można przynosić rzeczy, które są już nam niepotrzebne, ale ich stan pozwala na ponowne wykorzystanie. Punkt zlokalizowany jest przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów SORCiK w Chorzowie Batorym przy ul. Kaliny 1.

Niepotrzebne, ale działające (i czyste) przedmioty można przynosić w środy i piątki – od godziny 11 do 15, we wtorki i w czwartki – od 14 do 18, w soboty – od 11 do 14. 

- Przedmioty powinny być czyste, sprawne (muszą zachowywać swoje funkcje, do których zostały przeznaczone) i bezpieczne w użytkowaniu. Ich stan jest poddawany stosownej ocenie, którą przeprowadza prowadzący punkt. Następnie zdjęcie i krótki jego opis trafiają do grupy „Rzecznik drugie życie rzeczy” na portalu społecznościom Facebook - informuje UM Chorzów.

– Z jednej strony można bezpłatnie zdobyć bardzo ciekawy i przydatny przedmiot, a z drugiej można uporządkować swoje rzeczy poprzez oddanie tych, z których już nie korzystamy. Udostępniając ten punkt przede wszystkim dbamy o ekologię, ale, jako Miasto, możemy też zaoszczędzić na wywozie i utylizacji tych przedmiotów - komentuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3