Podaruj krew na święta. Akcja katowickiego RCKiK

Krwiodawstwo

Redakcja

4 grudnia, 2023

Designer Outlet Sosnowiec i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zapraszają do udziału w akcji, która pozwala medykom na co dzień ratować ludzkie życie. W grudniowe czwartki, na parkingu przed centrum będzie można podarować najcenniejszy gwiazdkowy prezent – 450 ml życiodajnej krwi.

Grudzień to niewątpliwie czas dzielenia się i otwierania serc. Dlatego Designer Outlet Sosnowiec oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcają do włączenia się do społecznej akcji oddawania krwi w ramach kampanii Bliscy Krewni. W każdy przedświąteczny czwartek grudnia (7, 14, 21), w godzinach 9:00 - 14:00 na parkingu przed centrum będzie czekał mobilny punkt pobrań. Wszyscy zdrowi pełnoletni klienci odwiedzający centrum będą mieli szansę na jeszcze jeden dobry uczynek przed nadchodzącymi świętami.

- To, że krew ratuje życie wiemy wszyscy, ale w codziennym zabieganiu nieczęsto mamy okazję zastanowić się nad tym, że przecież sami też możemy pomóc jako honorowi lub okazjonalni krwiodawcy. Jestem przekonany, że mobilny punkt pobrań, który w każdy przedświąteczny czwartek będzie dostępny na parkingu przed centrum, zachęci naszych klientów do podzielenia się tym, co najcenniejsze. Zwłaszcza, że wchodzimy w ten szczególny czas świąt – mówi Dariusz Obołończyk Center Manager Designer Outlet Sosnowiec, ROS Retail Outlet Shopping.

Kto i jak może oddać krew? 

To bardzo proste! Jeśli masz 18 do 64 lat, ważysz co najmniej 50 kg i masz przy sobie dokument ze zdjęciem - przy okazji zakupów w Designer Outlet Sosnowiec możesz zgłosić się do obsługi w autobusowym mobilnym punkcie poboru i podarować komuś życie lub stać się czyimś „Bliskim Krewnym”.

Kampania Bliscy Krewni jest organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, a jej celem jest zachęcenie mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi. W ramach akcji Centrum chce uświadomić zdrowe osoby, jak bardzo krew potrzebna jest w szpitalach czy laboratoriach. Pomimo postępu medycznego i technologicznego wciąż nie da się jej niczym zastąpić – dlatego tak ważne jest, by się nią dzielić.

Zapraszamy do otwarcia serc i do oddania krwi jeszcze przed świętami. Twoje 450 ml może uratować komuś życie.

powiązane artykuły:

Bez tytulu e89e19
Artykuły 10 grudnia, 2021

Już 16 grudnia każdy, kto zechce przekazać wyjątkowy dar krwi, będzie mógł wziąć udział w akcji „Cho

263706102 4349313305177182 8348740091012837291 n
Wiadomości 5 grudnia, 2021

Każda osoba, która odwiedzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na poniższych akcjach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3