Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy emisji „#♥ZaPolskimMundurem"

ZNACZEK S prev1

Redakcja

27 stycznia 2022

W czwartek, 27 stycznia br., Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy emisji „#♥ZaPolskimMundurem" poświęcony obronie polsko – białoruskiej granicy. Ten unikatowy walor kolekcjonerski w symboliczny sposób upamiętnia profesjonalizm i bohaterską postawę żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji stojących na straży bezpieczeństwa naszego kraju.

Na znaczku przedstawiono naszywki umieszczone na mundurach trzech służb: Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA. Znaczek jest beznominałowy, o wartości odpowiadającej opłacie za krajową przesyłkę listową nierejestrowaną ekonomiczną format S. Zgodnie z cennikiem usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym stanowi wartość 3,60 zł.

Ważnym elementem misji Poczty Polskiej jest krzewienie postaw patriotycznych i promowanie wartości, które budują wspólnotowość. Honorując trud służby żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji na granicy polsko-białoruskiej, prezentujemy okolicznościowe wydawnictwo filatelistyczne. W ten sposób także i my dokładamy swoją cegiełkę do wszystkich pięknych słów zawartych w kartkach przekazanych mundurowym za pośrednictwem Poczty w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem. To nasz wyraz wdzięczności i dumy z ludzi stojących na straży bezpieczeństwa naszego kraju

mówi Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Oprócz okolicznościowego znaczka Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę wydawaną w pierwszym dniu obiegu znaczków. Widnieje na niej słup graniczny oraz funkcjonariusz Służby Granicznej z lornetką. Na datowniku FDC projektant umieścił tytuł emisji "#♥ZaPolskimMundurem".

To już kolejna inicjatywa Poczty Polskiej na rzecz wsparcia służb mundurowych. 11 listopada 2021 r. Spółka przyłączyła się do społecznej akcji #MuremZaPolskimMundurem udostępniając ok. 5 tys. placówek, w których nieodpłatnie prowadzi zbiórkę kartek pocztowych i odręcznych prac z podziękowaniami dla mundurowych.

Wyrazy wsparcia i uznania za pełną poświęcenia pracę i służbę napływają z całej Polski. Tylko w pierwszych 3 miesiącach akcji Polacy - zarówno dzieci z przedszkoli i szkół, jak i dorośli - przekazali mundurowym ponad 85 tys. laurek i kartek.

FDC MUREM kopia1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3