Pobili dwóch mężczyzn i ukradli 150 złotych

55 771119 1

Redakcja

7 sierpnia, 2023

Pobili dwóch mężczyzn dla 150 złotych. Teraz napastnikom z Raciborza i Rybnika grozi długa odsiadka. 

Do zdarzenia doszło w Raciborzu. Przed barem przy ulicy Stalmacha wywiązała się kłótnia między mężczyznami, podczas której zostali zaatakowani przez sprawców. Poszkodowani udali się na skwer przy ul. Karola Miarki, gdzie siedzieli na murku. Wtedy zostali zaatakowani po raz drugi.

- Sprawcy działali bezwzględnie, zadając uderzenia i kopnięcia po głowie i całym ciele. Jeden z pokrzywdzonych został uderzony butelką w głowę, po czym zabrano mu 150 złotych. Po całym zdarzeniu sprawcy oddalili się z miejsca - relacjonuje policja.

Poszkodowany, który został zaatakowany butelką, trafił do szpitala. Śledczy ustalili świadków oraz sprawców zdarzenia. Podejrzani są w wieku 26 i 27 lat. Jeden z nich to mieszkaniec Raciborza, natomiast drugi mężczyzna to mieszkaniec Rybnika.

- Sąd na podstawie złożonego przez prokuratora i policjantów wniosku wobec sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności - dodaje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.6µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3