Pobił 67-latka dla... zakupów za 70 złotych

46 778639

Redakcja

28 września, 2023

35-latek pobił 67-latka przed sklepem. Nie znalazł pieniędzy, więc ukradł zakupy. Teraz bandycie grozi długa odsiadka. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór przed sklepem przy ul. Łukasiewicz w Jaworzni. Sprzedawczyni sklepu zawiadomiła służby o rozboju na 67-letnim mężczyźnie. Na miejscu przyjechały wszystkie służby. 

-Policjanci ustalili, że pokrzywdzony, robiąc zakupy, był już zaczepiony przez oprawcę w sklepie, gdy ten dokonywał płatności. Sprawca zauważył bowiem, że 67-latek wyciąga z portfela większą gotówkę. Tam też miał mu grozić, że zaczeka na niego przed sklepem. Z uwagi na zachowanie 35-latka, sprzedawczyni wyprosiła go z budynku - informuje policja.

Po opuszczeniu sklepu, 67-latek został zaatakowany. Sprawa uderzył go i przewrócił na ziemię. Następnie kopał ofiarę po głowie. 35-latek przeszukał mężczyznę, ale nie znalazł pieniędzy. Ukradł zakupy o wartości 70 zł. 

- Pokrzywdzony trafił do szpitala, a jaworzniccy policjanci zaczęli poszukiwania mężczyzny. Tego samego dnia mundurowi ustalili sprawcę i po dwóch godzinach od zdarzenia dokonali jego zatrzymania. Następnego dnia mieszkaniec Jaworzna usłyszał zarzut rozboju - dodaje policja.

35-latek odbywał już kary pozbawienia wolności za to przestępstwo. Wczoraj na wniosek śledczych, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3