Płyta bytomskiego lodowiska stanie się salą kinową

185035957 3970879242996328 8258636711256927983 n

Redakcja

11 lipca, 2023

Na nietypowe seanse zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. We wtorek 11 lipca w ramach akcji „Lato w mieście” na płycie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 wyświetlone będą dwa filmy. Jeden dla najmłodszych, drugi dla nieco starszych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Po raz pierwszy płyta bytomskiego lodowiska stanie się salą kinową. We wtorek o godz. 17:00 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów wyświetlony zostanie film dla dzieci „Szkoła magicznych zwierząt”, a dwie godziny później - dla widzów dorosłych - francuska komedia „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”. Dla miłośników kina przygotowanych zostanie ponad sto miejsc, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Z uwagi na panującą na lodowisku temperaturę (ok. 16 stopni) lepiej zabrać cieplejsze ubrania.


Szkoła magicznych zwierząt - familijny, przygodowy, Austria, Niemcy, 2021; reż.: Gregor Schnitzler

Ida nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym trochę magii - Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół - także tych zwierzęcych - nie rozwiązałaby zagadki, a ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią!

Czas trwania: 89 min.

A oni dalej grzeszą, dobry Boże! - komedia, Francja, 2022; reż.: Philippe de Chauveron

40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować - taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią... Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

Czas trwania: 98 min.

powiązane artykuły:

Szyb krystyna
Lokalne 10 lipca, 2023

Firma Multi Polymers z Lędzin została nowym właścicielem Szybu Krystyna oraz przyległych do niego

fot. UM Bytom
Lokalne 7 lipca, 2023

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie projektu remontu nastawni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3