Bytomski Szyb Krystyna ma nowego właściciela

Szyb krystyna

Redakcja

10 lipca, 2023

Firma Multi Polymers z Lędzin została nowym właścicielem Szybu Krystyna oraz przyległych do niego terenów i terenów przy ul. Szyby Rycerskie. Transakcja odbyła się zgodnie z prawem upadłościowym bez wiedzy i udziału miasta.

Syndyk masy upadłości spółki Armada Development SA w upadłości, w trybie bezprzetargowym sprzedał całość przedsiębiorstwa spółki w upadłości na rzecz firmy Multi Polymers z siedzibą w Lędzinach. Cała transakcja odbyła się za zgodą sądu pod koniec czerwca. 

W skład nabytego przedsiębiorstwa wchodziły m.in. grunty o powierzchni około 20,5 ha przy ul. Zabrzańskiej, Szyby Rycerskie, Srebrnej i Golfowej wraz z częścią dróg wewnętrznych. Wśród nabytych przez przedsiębiorstwo z Lędzin terenów jest nieruchomość zabudowana z Szybem Krystyna.

Zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda spotkał się z prezesem firmy Multi Polymers, by porozmawiać o przyszłości Szybu Krystyna. Poinformował nowego właściciela o tym, że Szyb Krystyna jest ważnym obiektem dla mieszkańców Bytomia. Poinformował również o walorach architektonicznych zabytku i stałym nadzorze społeczników oraz Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nad obiektem. Poprosił także o informację o sposobie zagospodarowania Szybu Krystyna przez nowego właściciela. Przedsiębiorca zapowiedział przedstawienie swoich planów wobec zagospodarowania wszystkich nabytych nieruchomości

powiązane artykuły:

fot. UM Bytom
Lokalne 7 lipca, 2023

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie projektu remontu nastawni

D33
Lokalne 5 lipca, 2023


Krzysztofowi Drabikowi - zawodowemu barmanowi flair, laureatowi nagrody publicznośc

Teren iwestycyjny
Lokalne 2 lipca, 2023

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pojawi się kolejna firma z regionu. To bytomska AND

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3