Piłkarze Górnika Zabrze bez wynagrodzeń

Podolskigornikzabrze

Redakcja

23 lutego 2024

Górnik Zabrze przyznał, że ma dwumiesięczną zaległość w wypłatach dla piłkarzy. Powodem jest nieotrzymanie prawie 8 mln złotych za transfery. 

W piątek rano Torcida (grupa kibicowska Górnika Zabrze) poinformowała za pośrednictwem Facebooka o tym, że piłkarze nie wyszli na piątkowy trening. Powodem miały być zaległości klubu wobec zawodników. W czwartek Lukas Podolski w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP potwierdził doniesienia o braku wynagrodzeń.

- Nie będę przecież kłamał. Jestem kapitanem zespołu, a dokładniej jednym z kapitanów. Nie mogę więc oszukiwać, bo mówię też w imieniu innych. Zawodnicy są wk..., tyle - powiedział Podolski w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP.

Spotkanie z zarządem

W piątek Górnik Zabrze w oficjalnym komunikacie przyznał, że zalega od dwóch miesięcy z wypłatami dla piłkarzy. 

- Główną przyczyną jest nieotrzymanie w planowanych terminach łącznie blisko 7 800 000 zł od kontrahentów z tytułów transferów - tłumaczy Górnik.

Zarząd w osobach Małgorzaty Miller-Gogolińskiej i Tomasza Masonia spotkał się z piłkarzami i sztabem szkoleniowym. Przedstawił plan spłaty zobowiązań oraz przeprosił za zaistniałą sytuację. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.4µg/m3 PM2.5: 10.7µg/m3