Park Hutniczy w Zabrzu już niebawem w nowej odsłonie

Park hutniczy w zabrzu

Redakcja

23 lutego 2024

Wodny plac zabaw, skatepark, siłownia pod chmurką, miejsca do grillowania, wybieg dla psów, wyremontowane alejki, nowe oświetlenie i ławki, nasadzenia roślin – Park Hutniczy już niebawem pokaże się mieszkańcom Zabrza w zupełnie nowej odsłonie.

Końca dobiega rewitalizacja najstarszego zabrzańskiego parku, mieszczącego się przy ul. Mikulczyckiej. Realizowane jest tam zadanie pn. „Tworzenie otwartych i dostępnych przestrzeni miejskich w Parku Hutniczym w Zabrzu w ramach projektu „Miasto przestrzenią rozwoju”” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Umowę na realizację tego zadania podpisano w Sali historycznej zabrzańskiego Ratusza 24 maja ub. r. Łączna wartość inwestycji wynosi 8 941 594,38 zł. Wykonawcą prac budowlanych jest Zakład Remontowo-Budowlany „PLAST-BUD” Mariusz Dawidowski. Zadanie ma zostać zrealizowane w terminie do sześciu miesięcy od podpisania umowy.

– Park Hutniczy to kolejne miejsce, któremu przywracamy dawny blask – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzięki rozmowom z mieszkańcami wiem, jak ważne i pożądane są inwestycje w infrastrukturę rekreacyjną i tereny zielone. Dlatego w ramach przygotowywanego projektu modernizacji parku realizujemy: plac zabaw oraz wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, boisko wielofunkcyjne, siłownię zewnętrzną, miejsca do grillowania oraz skatepark. Ponadto, z myślą o naszych czworonożnych przyjaciołach przygotowaliśmy wybieg dla psów Odrestaurowane zostało także „źródełko Neptuna” w północnej części parku. Zadanie realizowane jest przy wykorzystaniu pozyskanych przez nas środków norweskich.

powiązane artykuły:

Kolej z zabrza do pyrzowic
Lokalne 14 lutego 2024

W czerwcu rozpoczną się prace przy realizacji kolejnego etapu Kolei Metropolitalnej GZM. Już nie

Metrorower zabrze
Lokalne 9 lutego 2024

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczęła montaż ośmiu zabrzańskich stacji w ramach pierwsz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3