Piknik Rodzinny na Stadionie Śląskim. Wystąpią m.in. De Mono, Budka Suflera, O.S.T.R.

20-lecie polski w UE na stadionie slaskim

Redakcja

25 maja 2024

Koncerty gwiazd, warsztaty kreatywne, zajęcia sportowe, dmuchańce oraz gry i zabawy dla najmłodszych – to tylko część atrakcji, która czeka uczestników Pikniku Rodzinnego z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej już 30 maja 2024 r. na Stadionie Śląskim.

W najbliższy czwartek na Stadionie Śląskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będziemy świętować 20. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Na 2 scenach zaśpiewają tego dnia prawdziwe gwiazdy. Swoje największe przeboje zaprezentują Cleo i Sara James, rapowe wrażenia na najwyższym poziomie zapewni O.S.T.R., a na koniec wystąpią legendy polskiego rocka – De Mono oraz Budka Suflera.

Oprócz wrażeń muzycznych na uczestników czeka też całe mnóstwo innych atrakcji! Podczas warsztatów kreatywnych będzie można nauczyć się plecenia wianków oraz stworzyć łapacz snów czy flowerbox, a w strefie fitness czekać będzie Marcin Rybak, który poprowadzi treningi, będzie można też pograć w badmintona czy w boule. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce, pokazy baniek, wielkoformatowe gry czy malowanie buziek.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. 

1 maja 2004 r. Polska dołączyła do Unii Europejskiej. To był bez wątpienia przełomowy moment, który dał początek ogromnym zmianom, jakie dokonały się w naszym kraju. Gołym okiem widać je też w województwie śląskim i są to nie tylko drogi, poprawa infrastruktury czy też nowoczesny sprzęt medyczny, ale też rozwój miast, które z roku na rok stają się coraz bardziej przyjazne mieszkańcom. Dziś cieszymy się, że staliśmy się częścią wspólnoty europejskiej i jako wspólnota świętujmy razem na Stadionie Śląskim tą wyjątkową rocznicę – mówi Marszałek Województwa.

Warto odwiedzić Piknik Rodzinny na Stadionie Śląskim, bo wrażeń będzie całe mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie. 

Przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dzieci – tych młodszych i starszych – jak i dla dorosłych. Mamy nadzieję, że atmosfera będzie wyjątkowa, uczestnicy będą się świetnie bawić, a po południu i wieczorem wszyscy spotkamy się pod sceną i razem zaśpiewamy największe przeboje polskich gwiazd ­– zachęca dyrektor Stadionu Śląskiego Adam Strzyżewski.

Start Pikniku Rodzinnego z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej na Stadionie Śląskim 30 maja 2024 r. o godz. 12.00, a koncertów – o godz. 15.00. Udział w wydarzeniu oraz wszystkich atrakcjach jest darmowy.

powiązane artykuły:

Minibus w parku slaskim
Lokalne 24 maja 2024

Jest to pilotaż, który ma dostarczyć twórcom transportu miejskiego w GZM oraz włodarzom g

Pierogi katowice
Lokalne 23 maja 2024

Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. To miejsce

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.7µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3