Pijany mężczyzna leżał na torach. Policjanci ściągneli go tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Mezczyzna lezal na torowisku

Redakcja

10 kwietnia 2024

O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który został uratowany przez pszczyńskich policjantów. Odnaleźli go w okolicy torowiska i odsunęli w bezpieczne miejsce dosłownie chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem. 

Szybkie działanie mundurowych z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pozwoliło na odnalezienie mężczyzny, który jak wynikało ze zgłoszenia, szedł torowiskiem, zataczał się i często tracił równowagę.
Powiadomieni o sytuacji mundurowi natychmiast przystąpili do działań. Zaczęła się walka z czasem. Każdy z policjantów sprawdzał jeden z torów i pobliski teren. Pora nocna nie ułatwiała tego zadania. 

W pewnym momencie jeden z policjantów zauważył w oddali człowieka, który leżał na torowisku. Jeden z nich, aby znaleźć się na odpowiednim torze bez wahania, narażając własne życie, przeskoczył na kolejny nasyp. Wspólnymi siłami policjanci zdjęli desperata z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu.

Powiadomiony o sytuacji dyżurny, wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie podstawowej pomocy, a następnie, z uwagi na jego stan nietrzeźwości, policjanci doprowadzili go do OPPA w Bielsku-Białej, gdzie po wytrzeźwieniu trafił pod specjalistyczną opieką medyczną.

powiązane artykuły:

Pozar w czestochowie
Lokalne 21 marca 2024

Młodzi policjanci z Częstochowy, ryzykując własnym zdrowiem i życiem, weszli do zadymione

417492051 676172284697306 6172268024151899070 n
Lokalne 11 stycznia 2024

Liczyła się każda sekunda. W Porąbce dwutygodniowy noworodek zachłysnął się i nie mógł oddychać.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3