Budowa wiaduktu kolejowego w Radzionkowie. Zmiany w organizacji ruchu

Nowy wiadukt radzionkow

Redakcja

10 kwietnia 2024

Od 12.04.2024 r. w związku z kolejnym etapem budowy wiaduktu kolejowego przy ul. św. Wojciecha w Radzionkowie, będą zmiany w organizacji ruchu.

Przejazd kolejowo-drogowy zostanie zamknięty dla ruchu samochodów i pieszych. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z przejazdów przy ul. Zejera i Kużaja. Zaplanowano też uruchomienie dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej. Organizacja ruchu została uzgodniona z miastem, zarządcą dróg i policją. Będzie obowiązywała do czasu wybudowania docelowego wiaduktu kolejowego planowanego na koniec 2024 r.

Zmienią się trasy przejazdu linii autobusowej 17 i 173. Część dotychczasowych przystanków nie będzie obsługiwana. Uruchomiona zostanie linia zastępcza 741 kursująca na trasie Radzionków Dworzec PKP – Radzionków Anieli Krzywoń - informuje Urząd Miasta Radzionków. 

Obiekt zastąpi przejazd w poziomie szyn. Nowe rozwiązanie usprawni komunikację drogową i skróci czas przejazdu na drugą stronę torów – bez konieczności oczekiwania na przejeździe kolejowo-drogowym.

Prace są częścią dużej inwestycji na linii kolejowej Chorzów Batory – Nakło Śląskie. W ramach zadania przebudowane zostaną m.in. trzy wiadukty kolejowe w Radzionkowie, dzięki czemu zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

powiązane artykuły:

Zmiana rozkladu jazdy kolei
Lokalne 6 marca 2024

10 marca na kolei wejdzie w życie druga korekta rocznego rozkładu jazdy. Zmiany czekają t

Przewoz roweru koleje slaskie
Wiadomości 10 kwietnia 2024

27 kwietnia rusza obowiązkowy system rezerwacji przewozu rowerów w pociągach Kolei Śląs

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3