Pijany mężczyzna jechał pod prąd. Zderzył się czołowo z innym samochodem

Pexels jonathan petersson 399636

Redakcja

29 lipca, 2022

Kierowca Toyoty miał ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie. Jadąc DTŚ w Zabrzu po prąd doprowadził do czołowego zderzenia z innym samochodem. Kierowcy obu aut trafili do szpitala.

Wczoraj wieczorem zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 57-letniego mieszkańca Chorzowa, który na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej na granicy z Rudą Śląską jechał autem marki toyota pod prąd. W wyniku tego doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem marki audi. Niestety 47-letni mieszkaniec Zabrza kierujący audi, tak jak i pijany chorzowianin trafili do szpitala. 

To jednak nie koniec historii. Jak informuje mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w ZabrzuZgłoszenie było już przez 21:00, zgłaszająca jechała za tym panem DTŚ w kierunku Gliwic i podejrzewała, że nie jest on trzeźwy. Chwilę później mężczyzna zjechał na stację paliw, gdzie ludzie widząc w jakim jest stanie próbowali go zatrzymać, niestety zdążył on wyjechać ze stacji, tyle że wyjechał niezgodnie z kierunkiem jazdy w stronę Katowic, ale w kierunku przeciwnym, gdzie zderzył się czołowo. Niestety zanim policjanci zdążyli dojechać na miejsce  do pierwszego zgłoszenia, natrafili już na wypadek. 

Jak się okazało sprawca całego zdarzenia podczas badania alkomatem wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Zostało mu zabrane prawo jazdy, a teraz grozi mu do 2 lat więzienia. 

powiązane artykuły:

59 719196
Lokalne 4 sierpnia, 2022

W trakcie jazdy często ignorujemy różne niedogodności, jak brak klimatyzacji czy automatycznych lust

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3