Pierwszy tydzień zmagań na IEM 2022 za nami!

Csm IMG 2501 3ca0d2cf61

Redakcja

22 lutego, 2022

Pierwszy tydzień emocji związanych z Intel® Extreme Masters Katowice 2022 już za nami. Poznaliśmy uczestników fazy play-off turnieju Counter-Strike: Global Offensive, która odbędzie się już w najbliższy weekend, 25-27 lutego w katowickim Spodku Kibice StarCraft® II otrzymają wstęp na wydarzenie o dzień wcześniej, już od czwartku 24 lutego.

Zeszły tydzień oficjalnie rozpoczął zmagania najlepszych na świecie drużyn w CS:GO. Walka o 1 000 000 dolarów łącznej puli nagród i szansę udziału w finałach IEM Katowice 2022 od początku była zacięta. Wstępna faza turnieju szybko zweryfikowała formę drużyn uczestniczących w turnieju.

W fazie play-in rywalizowało 16 drużyn w walce o szansę na dostanie się do kolejnego etapu turnieju. W dalszej części turnieju, w rozgrywkach grupowych 8 najlepszych zespołów dołączyło do 8 bezpośrednio zakwalifikowanych. Przechodząc do fazy play-off pozostało już tylko 6 drużyn, z szansą na zwycięstwo.

Finały bez polaków

Niestety, oczekiwania polskich kibiców pozostały niespełnione. Już na wczesnym etapie aktualny ESL Mistrz Polski, Wisła All in! Games Kraków uległa drużynom Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic. W stawce pozostali jednak jeszcze reprezentanci naszego kraju - Mateusz “mantuu” Wilczewski w zespole OG oraz Paweł „dycha” Dycha razem z Aleksandrem “hadesem” Miśkiewiczem w barwach ENCE. Mimo zaciętej rywalizacji OG i ENCE uległo rywalom, odpadając z turnieju.

W piątek rozpoczyna się faza ćwierćfinałowa turnieju. Wezmą w nich udział 4 drużyny, wśród których znajduje się obrońca tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, ekipa Gambit. W spotkaniach, które zostaną rozegrane w piątek 25 lutego, zmierzą się 2 pary:

Gambit vs. Faze

Virtus.pro vs. G2

Udział w półfinałach już w tym momencie zapewniły sobie zespoły Heroic oraz Natus Vincere. Ich zmagania odbędą się w sobotę 26 lutego. Z kolei dzień później, w niedzielę 27 lutego odbędzie się wielki finał, gdzie zwycięzca wzniesie legendarny puchar IEM Katowice do wtóru wiwatu uczestniczącej publiczności.

Gwiezdna batalia w StarCraft®  II

Już w najbliższą środę, 23 lutego,  wystartuje turniej StarCraft®  II. Trzydziestu sześciu zawodników stanie do walki o część z puli nagród wynoszącej aż pół miliona dolarów. Wśród uczestników znajdują się m.in. mistrz zeszłorocznej edycji, Riccardo “Reynor” Romiti, a także reprezentanci naszego kraju - Mikołaj “Elazer” Ogonowski oraz Piotr “Spirit” Walukiewicz.

W miniony weekend, organizator turnieju, firma ESL Gaming ogłosiła, że posiadacze biletów na turniej StarCraft® II otrzymają wyjątkowy prezent. Fani będą mogli kibicować na żywo o jednej dzień dłużej, ponieważ wstęp na IEM Katowice 2022 zostanie dla nich umożliwiony już od czwartku 24 lutego. Dla tych, którzy nie będą mogli obserwować zmagań w Katowicach, przygotowana została polska transmisja turnieju. Za biurkiem komentatorskim zasiądą w tym roku Igor „Indy” Kaczmarek, Michał „Zedd” Bogacz oraz Sebastian „Rodzyn” Leszczyński.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3