Uwaga! Kolejna fałszywa strona sklepu PGG

Pggfake

Redakcja

11 stycznia, 2023

Oszuści nie odpuszczają! Powstała kolejna fałszywa strona sklepu Polskiej Grupy Górniczej, która wyglądem przypomina prawdziwy serwis największej spółki górniczej w Europie. 

Od kilku miesięcy informujemy o różnych przypadkach oszustw na węgiel. Fałszywe propozycje sprzedaży opału w dobrej cenie pojawiają się w różnych serwisach ogłoszeniowych oraz w mediach społecznościowych. Ale kilka miesięcy temu oszuści poszli o krok naprzód. Powstało kilka stron internetowych, które podszywają pod oficjalny sklep Polskiej Grupy Górniczej.

Wszystko wygląda podobnie. Oszuści wykorzystują te same zdjęcia produktów, opisy oraz ceny. Ponadto umieszczają na swoich stronach oficjalne logo PGG. Całość wygląda przekonującą i niestety niektórzy padli ofiarą takiej pułapki.

11 stycznia PGG opublikowała ostrzeżenie przed kolejną fałszywą stroną. Tym razem pgg-sklep.net podszywa się pod sklep Polskiej Grupy Górniczej. Spółka zgłosiła już sprawę odpowiednim organom.

Oszuści za pomocą fałszywych stron www nie tylko wyłudzą od nas pieniądze, ale zdobędą nasze wrażliwe dane osobowe, którymi mogą posłużyć się w kolejnych przestępstwach. 

Przypominamy, że jedyny i prawdziwy sklep internetowy PGG, przez który można zamówić opał to sklep.pgg.pl.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3