PGG chwali się zwiększeniem wydobycia

DSC 5608
Kastelik

Szymon Kastelik

28 listopada, 2022

Polska Grupa Górnicza informuje, że w czwartym kwartale 2022 roku udało się zwiększyć produkcję o 20 procent w porównaniu do trzeciego kwartału. Powodem są m.in. zakończone inwestycje. 

PGG według swoich obliczeń szacuje, że w czwartym kwartale do końca 2022 roku we wszystkich kopalniach uda się wydobyć 6 mln 264 tys. ton węgla. Daje to 101 tys. ton węgla na dobę. - Produkcja wzrośnie aż o 20 proc. (ponad 1 mln ton) w stosunku do wyników za trzeci kwartał. Wówczas od lipca do końca września tego roku kopalnie PGG S.A. wydobyły 5 mln 193 tys. ton węgla (średnio 79,9 tys. ton na dobę) - informuje spółka. 

- Cieszę się, że przekroczyliśmy poziom produkcji stu tysięcy ton węgla na dobę. To pomyślny i trwały trend w kopalniach PGG S.A. Jest to szczególnie ważne przy ogromnej aktualnie chłonności rynku i wysokim zapotrzebowaniu na węgiel opałowymówi Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.

Jak dodaje PGG, wzrost wydobycia węgla był możliwy dzięki finalizacji wcześniejszych prac przygotowawczych i uruchomienie aż sześciu nowych ścian wydobywczych. Dodatkowo trwa obecnie zbrojenie dwóch kolejnych ścian w kopalniach. PGG nie ukrywa, że za dobrym wynikiem stoją również górnicy, o czym od wielu miesięcy mówią związkowcy z WZZ "Sierpień 80". Od marca 2022 roku załogi górnicze pracują intensywniej w soboty, niedziele i dni wolne.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3