Para z Poręby wchodziła do sklepu w starych butach, a wychodziła w nowych

65 758286

Redakcja

17 maja, 2023

Jak kraść, to na całego. Małżeństwo z Poręby wchodziło do sklepu w starych butach, ale przy wyjściu mieli już na swoich stopach nowe obuwie. Oczywiście para nie płaciła za towar. 

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Leśnej w Zawierciu. Para z Poręby kilkukrotnie robiła zakupy w tym miejscu. Ekspedientki zorientowały się jednak, że poza zakupionym towarem, stali klienci wynoszą też dodatkowe obuwie.

- Jak się okazało, małżeństwo podchodząc do kas, w rękach miało buty, które chciało zakupić, a na stopach towar, za który para nie zamierzała płacić. Kilka dni wcześniej ci sami klienci dokonali kradzieży dwóch par obuwia. Tym razem oprócz chęci wyjścia w nowych „pantoflach” 41-latkowie postanowili wynieść dodatkowe dwa pudełka z towarem w środku - relacjonuje policja.

Łączną wartość strat oszacowano na ponad 500 złotych. Stare obuwie sprawcy pozostawiali w sklepie. Mieszkańcy Poręby zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3