Pan Jacek wpłacił 5 zł na zbiórkę na drona dla Ukrainy i sam otrzymał pomoc

4f0ded78c317c5b570e8e6ed7e0105f6

Redakcja

28 lipca, 2022

Sławomir Sierakowski, publicysta, który zorganizował zbiórkę środków na zakup drona Bayraktar dla Ukraińskich żołnierzy postanowił zorganizować zbiórkę również dla jednego z darczyńców. Jak napisał: "najhojniejszego darczyńcy". Pan Jacek wpłacił na zrzutkę 5 zł, pisząc w komentarzu, że niestety na więcej nie może sobie pozwolić, bo jest osobą niepełnosprawną i utrzymuje się z 717 zł zasiłku.

Pan Jacek pochodzi z Górnego Śląska, jak sam o sobie pisze: "Od mniej więcej 14 lat jestem niepijącym alkoholikiem... Wraz z wiekiem zaczęły się problemy ze zdrowiem. W wyniku wypadku komunikacyjnego mam problem z kręgosłupem (szyjnym C3-C5) Przebywałem na zasiłku rehabilitacyjnym ZUS prawie rok. Sanatorium, zajęcia rehabilitacyjne etc. Po roku ZUS zdecydował, że nie należy mi się renta. Sąd Okręgowy w Katowicach podtrzymał to stanowisko... W związku z nadciśnieniem, niedowładem kończyn górnych i omdleniami nie mogłem znaleźć pracy. Zwróciłem się do PZON Tychy celem ustalenia niepełnosprawności. Przyznano mi stopień umiarkowany (ruchowy). (...) I tak już chyba zostanie mi tylko ten zasiłek 717 zł z Mops."

Mimo ograniczonych funduszy, pan Jacek postanowił dorzucić się do zbiórki na Bayraktara dla Ukrainy, organizowanej przez Sławomira Sierakowskiego.  Wpłacił 5 złoty, a w komentarzu dodał: Przepraszam, nie mogę więcej... Jestem osobą niepełnosprawną. Na życie musi mi wystarczyć 717 zł zasiłku stałego. Muszę jednak wpłacić chociaż taką małą kwotę. Mam taki obowiązek, tak czuję...

Publicystę i całą społeczność darczyńców ten szczery komentarz poruszył do tego stopnia, że zdecydowali się na założenie zbiórki również dla Pana Jacka. Postanowili zebrać 100 razy 717 zł. Już w jeden dzień udało się otrzymać 80% tej kwoty. Aktualnie na konto zbiórki wpłynęło już 171 405 zł. 

Chciałbym Was ucałować wszystkich razem, i każdego z osobna... Pomóżmy Ukrainie, ONI walczą też za nas...Na razie nie ogarniam tego wszystkiego co się dzieje. Panie Sławku... to się dzieje w realu? - pisze wzruszony Pan Jacek. 

Szczęśliwie zakończyła się także zbiórka na Bayraktara dla Ukrainy. Zebrano 24 383 043 zł. Jednak Turecki producent dronów wystosował pismo do organizatora zbiórki, w którym informuje, że przekaże nowoczesny sprzęt dla Ukrainy za darmo i podwoi kwotę, jaką zebrali Polacy. Do Ukrainy trafi sprzęt i pomoc o wartości blisko 50 milionów złotych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.6µg/m3