Paczka z maturą na ulicy Zabrza. Oświadczenie Poczty Polskiej!

1280px Samochod pocztowy Poczty Polskiej w 60 tysiecznym Tomaszowie Mazowieckim w wojewodztwie lodzkim

Redakcja

21 czerwca 2020

W sobotę informowaliśmy o tym, że w Zabrzu znaleziono paczkę z arkuszami maturalnymi z języka niemieckiego. Miała trafić do oceny, ale ostatecznie znalazła się na ulicy. Mamy stanowisko Poczty Polskiej w tej sprawie!

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie paczki, którą znaleziono... na chodniku w Zabrzu. Okazało się, że to paczka z arkuszami maturalnymi z języka niemieckiego. Paczka, która miała trafić do sprawdzenia w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Poczta informuje, że przesyłka została najprawdopodobniej skradziona. A maturzyści o włos, a musieliby powtarzać maturę!

Jak wynika z etykiety, matury do sprawdzenia miały trafić z liceum w Zabrzu do liceum w Rudzie Śląskiej, a stamtąd do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

"Przesyłka prezentowana w mediach została najprawdopodobniej skradziona z samochodu kuriera, dlatego sprawa została natychmiast zgłoszona na policję przez naszą Spółkę. Nie jest to zatem wynik nieprawidłowości po stronie Poczty Polskiej, a efekt działań przestępczych" - informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczta Polska. I dodaje: Dziękujemy znalazcy paczki za odniesienie jej do LO. Zgłosiliśmy sprawę policji. Paczka jest zabezpieczona, dostarczymy ją do adresata zgodnie z harmonogramem obsługi matur. 

Poczta Polska przysłała do nas swoje stanowisko w tej sprawie: 

Wczorajsza (19.06.2020) sytuacja jest pierwszym tak poważnym incydentem polegającym na zewnętrznej ingerencji w transportowane przez Pocztę Polską testy maturalne. Przesyłka prezentowana w mediach została najprawdopodobniej skradziona z samochodu kuriera, dlatego sprawa została natychmiast zgłoszona na policję przez naszą Spółkę. Nie jest to zatem wynik nieprawidłowości po stronie Poczty Polskiej, a efekt działań przestępczych. 

 Pragniemy wyraźnie podkreślić, że Poczta Polska od kilkunastu lat sprawnie i bezpiecznie doręcza testy egzaminacyjne, w tym maturalne. Obsługujemy dystrybucję zarówno arkuszy egzaminacyjnych do szkół, jak i wypełnionych testów. Tylko w tym roku dostarczyliśmy już blisko 60 tys. takich przesyłek na czas i zgodnie z procedurami.

Według informacji uzyskanych od dyrektora szkoły paczka zawiera 1 (słownie: jeden) wypełniony arkusz egzaminacyjny z języka niemieckiego. Pewnym uszkodzeniom uległo jedynie opakowanie zewnętrzne, a nie sam arkusz. Sprawę niezwłocznie zgłosiliśmy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a przesyłka zostanie dostarczona adresatowi do sprawdzenia, zgodnie harmonogramem obsługi matur. 

Dziękujemy uczciwemu znalazcy przesyłki za odniesienie jej do szkoły, a maturzyście życzymy dobrych wyników ze wszystkich maturalnych egzaminów.

Trzymamy kciuki!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.6µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3