Otwarcie dla ruchu całego przebudowanego odcinka DK-91 w Częstochowie

Al Wojska Polskiego

Redakcja

19 lutego 2024

21 lutego otwarty dla ruchu zostanie cały przebudowany odcinek al. Wojska Polskiego wraz z głównymi skrzyżowaniami. Finalne roboty będą prowadzone już przy udrożnionej arterii.

To koniec najbardziej uciążliwych objazdów w Częstochowie związanych z realizacją przebudowy i rozbudowy dawnej DK-1. Od środy, 21 lutego, ruch zostanie dopuszczony na całej długości nowej alei Wojska Polskiego od alei Jana Pawła II – z pełnymi relacjami na osi północ-południe.

Udostępnione będą wszystkie główne skrzyżowania w ciągu DK-91, a więc:

  • wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Legionów,
  • wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Rejtana (poza bezpośrednim zjazdem z alei Wojska Polskiego w prawo w Rejtana – tam prace potrwają jeszcze kilkanaście dni; o sposobie objazdu i skrętu w ul. Rejtana z przeciwnego kierunku – będą informujące o tym znaki),
  • wszystkie relacje na skrzyżowaniu z aleją Pokoju z ul. Jagiellońską i z czynnym skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Katynia.

Ponadto możliwy będzie wyjazd z ul. Rakowskiej na Warszawę. Natomiast jeszcze przez ok. tydzień nie zjedziemy w ulice Rakowską i Limanowskiego jadąc od strony Katowic.

Wszystkie pozostałe boczne połączenia na razie będą niedostępne. Ich uruchomienie nastąpi w ciągu kilku tygodni po zakończeniu robót, które jeszcze pozostały.

Wszystkie kładki dla pieszych i przejścia podziemne przy DK-91 pozostają otwarte – także nowy tunel na wysokości ul. Brzozowej.

Autobusy częstochowskiego MPK wrócą na swoje trasy przez aleję Wojska Polskiego od soboty, 24 lutego. 

powiązane artykuły:

67844
Lokalne 10 lipca 2023

Częstochowa uzyskała kolejne dofinansowanie na trwającą przebudowę DK-91. Tym razem jest

Połączenie Rejtana z DK 91
Lokalne 6 lutego 2024

Od godzin przedpołudniowych w środę (7 lutego) zostanie otwarte w Częstochowie połączenie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3