Otwarcie połączenia ul. Rejtana z al. Wojska Polskiego w Częstochowie

Połączenie Rejtana z DK 91

Redakcja

6 lutego, 2024

Od godzin przedpołudniowych w środę (7 lutego) zostanie otwarte w Częstochowie połączenie ul. Rejtana z DK-91 oraz wszystkie nowe kładki nad tzw. gierkówką.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, od godzin przedpołudniowych 7 lutego zostanie otwarte połączenie ul. Rejtana z al. Wojska Polskiego (wyjazd z Rejtana w al. WP w kierunku północnym i wjazd w Rejtana z al. WP dołem skrzyżowania poprzez ronda). Tym samym możliwe będzie także przemieszczanie się na osi Rejtana – Krakowska w obu kierunkach.

Jednocześnie udostępnione do użytku mieszkańcom zostaną także wszystkie wybudowane kładki nad aleją Wojska Polskiego. Obiekty mostowe wybudowane od podstaw w nowych parametrach na wysokości ulic: Mireckiego, Okrzei, Powstańców Śląskich, Stromej i Równoległej są także dostosowane do przepraw rowerowych i potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Tym samym zlikwidowane zostaną wszystkie tymczasowe przejścia dołem, przez plac budowy (ruch nie będzie się tam jeszcze odbywał, ale będą finalizowane prace wykończeniowe).

Od środy czynne stanie się także nowe przejście podziemne pod al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Brzozowej, na razie bez aktywnych wind.

powiązane artykuły:

71654
Lokalne 3 stycznia, 2024

Zakończyła się przebudowa miejskiego odcinka DK 46 w Częstochowie. Nowa droga ma odciążyć centrum

Kurtki zimowe dla dzieci
Lifestyle 1 lutego, 2024

Istnieją takie elementy ubioru, których wprost nie może zabraknąć w dziecięcej garderobie. Jedny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.1µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3