Ostatnie koncerty Letnich Brzmień w ten weekend w Katowicach

Kwiat Jabloni

Redakcja

23 sierpnia 2022

Koniec wakacji to także koniec letnich tras koncertowych. Jednak trasa Letnich Brzmień kończy się z przytupem i aż trzema koncertami w jeden weekend! W Hali Parkowej wystąpią: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky oraz Kwiat Jabłoni.

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach z najpopularniejszymi artystkami i artystami, którzy mają moc przyciągania i czarowania publiczności. Projekt trasy koncertowej powstał w odpowiedzi na pandemiczną rzeczywistość Covid-19. Koncerty odbywały się w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Katowickim zwieńczeniem będą trzy koncerty w Hali Parkowej. 

Koncertowy weekend otworzy Krzysztof Zalewski w piątek 26.08 o godz: 20:00. Zalewski to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejnym sukcesem była płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach. W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”.

Następnie czekają nas dwa koncerty jednego dnia. Niedzielę rozpocznie Mery Spolsky o godzinie 18:00 koncertem przełożonym z lipca. Od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości. Ma na koncie dwa albumy “Miło Było Pana Poznać” i “Dekalog Spolsky” – obie z nominacjami do nagrody Fryderyk. W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”.

A następnie o godzinie 20:00 wystąpi Kwiat Jabłoni. Jest to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy.

Bilety w cenie od 79 zł na koncerty Letnich Brzmień w Katowicach są dostępne na www.letniebrzmienia.pl. Jest możliwość zakupu biletów także na cały weekend. 

powiązane artykuły:

DSC 3967
29 sierpnia 2022

To był koncertowy weekend. Odbył się nie tylko widowiskowy finał Męskiego Grania w Żywcu, ale swoje

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3