Orzesze: tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa sąsiada

50 618942 g

Redakcja

23 czerwca 2020

Policjanci z komisariatu w Orzeszu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który podczas kłótni ugodził nożem swojego sąsiada. Napastnik wczoraj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W minioną sobotę przed 16.00 policjanci orzeskiej patrolówki zostali skierowani na interwencję do jednego z budynków wielorodzinnych na ulicy Gliwickiej. Według zgłoszenia, jeden z mieszkańców miał tam zostać pchnięty nożem. Na miejscu w jednym z mieszkań na podłodze, leżał 47-letni mężczyzna z widoczną raną w okolicy klatki piersiowej. Nieprzytomnemu policjanci udzielili pierwszej pomocy, wzywając jednocześnie karetkę pogotowia.

Pokrzywdzony błyskawicznie trafił do katowickiego szpitala, a mundurowi zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił dokładnie odtworzyć wydarzenia sobotniego popołudnia. Z ustaleń śledczych wynika, że doszło tam do nieporozumienia między sąsiadami. Po krótkiej szarpaninie, która miała miejsce na półpiętrze klatki schodowej, 34-latek pobiegł do swojego mieszkania, skąd zabrał kuchenny nóż. Następnie wrócił i, awanturując się dalej, pchnął ostrym narzędziem 47-latka, zadając mu cios w okolicę serca. Ranny mężczyzna zdołał wejść do jednego z mieszkań, gdzie stracił przytomność, a sprawca wrócił spokojnie do siebie.

Zatrzymany usłyszał zarzut i przyznał się do winy. W chwili zatrzymania był pijany – miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywał już karę za podobne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Teraz grozi mu kara dożywotniego więzienia.

foto: KMP Mikołów

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3