Orszak Trzech Króli w Jastrzębiu-Zdroju

Orszak trzech kroli jastrzebie zdrój

Redakcja

3 stycznia, 2024

Tradycja orszaków, upamiętniających wędrówkę Trzech Króli do Betlejem, będzie kontynuowana w Jastrzębiu-Zdroju. Już w najbliższą sobotę, 6 stycznia, ulicami miasta przejdzie kolorowy korowód, oddając hołd Trzem Królom.

W ubiegłym roku tłumy mieszkańców Jastrzębia-Zdroju w barwnych strojach i koronach uczestniczyły w tej uroczystości, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Korowód rozpocznie się o godzinie 17.30 spod parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, kierując się ze Zdroju na "szóstkę". Po magicznym przemarszu o 18.30 odbędzie się wspólne kolędowanie przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, wzbogacone występem regionalnego zespołu Pieśni i Tańca „Pilsko-Żywiec”.

W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się w ponad 800 miejscowościach w Polsce oraz w kilku poza jej granicami. Wyruszy w USA (Niles), w Niemczech (Monachium i Neviges), we Francji (Lissieu), a także w Afryce w miejscowości Nyakinama w Rwandzie, w Burhynyi w Demokratycznej Republice Konga, w Esseng w Kamerunie i w Zambii w Lusace i w mieście Mansa.

powiązane artykuły:

Orszak trzech kroli w tychach
Lokalne 2 stycznia, 2024

Na tyskich ulicach kolejny raz pojawi się Orszak Trzech Króli nawiązujący do tradycji bożonarodze

Orszak 2
Lokalne 27 grudnia, 2023

Jak co roku, 6 stycznia ulicami Bytomia przejdzie jeden z największych i najpiękniejszych w regio

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3