Orszak Trzech Króli w Tychach

Orszak trzech kroli w tychach

Redakcja

2 stycznia, 2024

Na tyskich ulicach kolejny raz pojawi się Orszak Trzech Króli nawiązujący do tradycji bożonarodzeniowych i kulturowego dziedzictwa. Do barwnego pochodu można dołączyć 6 stycznia o godzinie 12.45 w okolicy kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Tychach. 

Orszak Trzech Króli to coroczne wydarzenie gromadzące tłumy mieszkańców i gości z różnych stron. W tym roku uczestnicy orszaku zanurzą się w magiczny świat jasełek, podkreślając symboliczne znaczenie Narodzenia Pańskiego. 

Rozpoczynając pod kościołem św. Marii Magdaleny w Tychach, uczestnicy orszaku wyruszą w kolorowym korowodzie przez ulice Tychów, niosąc ze sobą symboliczne dary dla Dzieciątka Jezus. W trakcie przemarszu zaplanowano liczne scenki, odgrywane przez lokalne grupy teatralne. Kluczową ze scen będą odwiedziny Świętej Rodziny w stajence, a obecni będą świadkami momentu powitania nowonarodzonego Jezusa Chrystusa przez trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału mieszkańców, zwłaszcza dzieci. Chętni będą mogli skorzystać z okolicznościowych peleryn i flag, nie zabraknie też koron i śpiewników.

Orszak Trzech Króli w Tychach to nie tylko religijne wydarzenie, ale też okazja do integrowania społeczności, pielęgnowania tradycji i dzielenia się radością świąt Bożego Narodzenia. 

W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się w ponad 800 miejscowościach w Polsce oraz w kilku poza jej granicami. Wyruszy w USA (Niles), w Niemczech (Monachium i Neviges), we Francji (Lissieu), a także w Afryce w miejscowości Nyakinama w Rwandzie, w Burhynyi w Demokratycznej Republice Konga, w Esseng w Kamerunie i w Zambii w Lusace i w mieście Mansa.

powiązane artykuły:

Orszak 2
Lokalne 27 grudnia, 2023

Jak co roku, 6 stycznia ulicami Bytomia przejdzie jeden z największych i najpiękniejszych w regio

IMG 20230106 142709 1
Lokalne 6 stycznia, 2023

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Katowice. To jeden z największych przemarszów w naszym region

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3