Na opolskiej wsi sadził "trawę". Był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania

35 746139 m

Redakcja

26 lutego, 2023

38-latek był ścigany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienie 18 innych przestępstw, w tym założenie 3 plantacji konopi indyjskich. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez śląskich „łowców głów".

38-letni mieszkaniec Koziegłów poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez I Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.- Miał on zostać tymczasowo aresztowany na 3 miesiące w związku z działalnością zorganizowanej grupie przestępczej, która trudniła się nielegalną uprawą konopi indyjskich, a także handlem narkotykami na dużą skalę. Mężczyzna podejrzany jest w sumie o 18 przestępstw, w tym założenie co najmniej 3 plantacji konopi indyjskich na terenie województwa śląskiego - informuje śląska policja.


We wrześniu 2022 roku sprawa została przejęta przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach. Śląscy „łowcy głów" ustalili, że 38-latek może ukrywać się w krajach Beneluksu. Za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Okazało się, że poszukiwany wrócił jednak do kraju, gdzie ukrył się na terenie jednej ze wsi w województwie opolskim. 

- Właśnie tam namierzyli i zatrzymali go śląscy „łowcy głów". Wpadł on wraz ze swoim 40-letnim wspólnikiem z Dąbrowy Górniczej na terenie posesji, gdzie razem założyli kolejną plantacje konopi indyjskich. W trakcie oględzin śledczy zabezpieczyli specjalne urządzenia do nagrzewania i nawadniania roślin oraz 176 samych nielegalnych krzewów. Mężczyźni byli bardzo zaskoczeni swoją wpadką i nie stawiali oporu przy zatrzymaniu - dodaje policja,

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3