Ogród Fabryczny Dąbrowa Górnicza. Ogrodniczy skwer w Fabryce Pełnej Życia

Ogród fabryczny stworzony w Dąbrowie Górniczej na terenie Fabryki Pełnej Życia

Redakcja

10 lipca 2024

Fabryka Pełna Życia zaprasza do Ogrodu Fabrycznego w Dąbrowie Górniczej. To nie tylko sposób na wykorzystanie przestrzeni publicznej, ale także na zieloną adaptację miast do zmian klimatycznych. Zielone miejsce powstało na terenie dawnej fabryki Defum, przekształconej w oazę przyrody.

W ogrodzie można znaleźć różnorodne warzywa, takie jak pomidory, papryki, dynie, cukinie, bób, czosnek czy szczypiorek. Zapraszamy mieszkańców do kontaktu z naturą i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W ten sposób promowana jest troska o środowisko, klimat oraz zdrowe odżywianie.

Obok ogrodu znajdziecie również barwną łąkę kwietną, która stanowi przyjazną alternatywę dla tradycyjnych trawników. Ta kolorowa przestrzeń przyciąga zapylacze i drobne ssaki, oferując idealne warunki dla pszczół, trzmieli i motyli do zbierania nektaru i pyłku kwiatowego.

Łąka kwietna nie tylko dodaje uroku, ale również pomaga w łagodzeniu skutków zmian klimatycznych. Dzięki swojej strukturze skuteczniej zatrzymuje zanieczyszczenia powietrza niż zwykłe trawniki. Nawet po przekwitnięciu, łąka dostarcza pożywienia ptakom, oczyszcza powietrze i redukuje hałas.

Ogród Fabryczny Dąbrowa Górnicza - jak dojechać

Ogród Fabryczny powstał we współpracy z firmą OBI, która dostarczyła kwiaty, sadzonki, podłoże do warzyw oraz produkty do codziennej pielęgnacji. Dzięki ich wsparciu, udało się stworzyć to wspólne zielone miejsce, które teraz jest częścią mapy Dąbrowy Górniczej.

W wolnej chwili warto odwiedzić Fabrykę Pełną Życia żeby odkryć uroki Ogrodu Fabrycznego i Kwietnej Łąki! To doskonała okazja, by spędzić czas na łonie natury i wspólnie zadbać o naszą planetę.

Fabryka pelna zycia ogrod fabryczny

powiązane artykuły:

Ogrod dzwiekow park slaski
Kultura 3 lipca 2024

Pierwszy koncert z cyklu „Ogród Dźwięku” odbędzie się już w najbliższy piątek, 5 lipca, o godzini

Ogrod deszczowy
Wiadomości 24 czerwca 2024

Metropolia rozpoczęła nabór do programu Ogrody Deszczowe GZM. Jest on skierowany do szkół, uczel

Jass Board
Lokalne 27 kwietnia 2023

26 kwietnia kolejny zakład na terenie inwestycyjnym „Tucznawa” rozpoczął oficjalnie swoją działa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.3µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3