"Odważny" 28-latek okradł starszą kobietę

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

19 lutego 2024

28-letni mężczyzna jest podejrzany o napady dokonane w Tarnowskich Górach. Udało mu się siłą zabrać pieniądze 78-letniej kobiecie. 

Do zdarzenia doszło tydzień temu około godziny 6:00 w rejonie Opatowic i Osiedla Przyjaźń w Tarnowskich Górach. Do policji wpłynęło kilka zgłoszeń informujących o zamaskowanym mężczyźnie, który napadał na przechodniów i żądał pieniędzy.

Policjanci sprawdzili nagrania z kamer monitoringu w pobliżu miejsca zdarzenia i rozmawiali ze świadkami. Do działań włączył się również przewodnika z Katowic wraz z psem tropiącym. 

- Kilkugodzinne poszukiwania, które objęły teren całego miasta i powiatu, przyniosły skutek. Po godzinie 12.00 patrol prewencji spotkał w centrum miasta mężczyznę, odpowiadającemu rysopisowi. Okazało się, że był to 28-letni tarnogórzanin, który miał przy sobie komin, którym zakrywał twarz w chwili napadów - relacjonuje policja.

Ustalono, że napadł na pewno na trzy kobiety. Dwóm mieszkankom Tarnowskich Gór w wieku 85 i 46 lat udało się uchronić swoje pieniądze. Niestety w przypadku trzeciej pokrzywdzonej, 78-letniej tarnogórzanki, sprawca siłą zabrał jej gotówkę.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi zatrzymany usłyszał zarzut rozboju i dwa zarzuty jego usiłowania. Śledczy na czele z prokuratorem skierowali wniosek o tymczasowe aresztowanie, do którego przychylił się tarnogórski sąd. W piątek sprawca trafił za kraty, gdzie będzie czekał na finał w swojej sprawie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 15 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3