Odśnież samochód przed podróżą! Ten kierowca nie miał na to czasu

62 794817

Redakcja

17 stycznia, 2024

Podróżowanie z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom, ale także innym użytkownikom ruchu drogowego. Wiąże się też z konsekwencjami prawnymi, o czym przekonał się wczoraj w Tychach kierowca nieodśnieżonego pojazdu.

Policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na samochody z zalegającym śniegiem i zaszronionymi szybami, co udowadnia wczorajsza kontrola drogowa przeprowadzona przez tyskich mundurowych. 

W godzinach przedpołudniowych patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującego hyundaiem. Przyczyna kontroli była widoczna już z daleka, ponieważ poza przetartą wycieraczkami szybą przednią, na całym samochodzie zalegała gruba warstwa śniegu. Kierowca, jak zwykle w takich sytuacjach, tłumaczył się pośpiechem, jednak nie uniknął mandatu karnego. 

Przypominamy, że jazda nieodśnieżonym autem jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 3000 złotych. Istotne jest również to, że kierując takim pojazdem, stwarzamy zagrożenie, nie mając dostatecznego pola widzenia.


powiązane artykuły:

38 787961
Lokalne 28 listopada, 2023

Województwo śląskie zasypało! I to porządnie! Niestety na drogach często można zobaczyć samochody

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3