Odpowiednie żywienie to klucz do dobrze funkcjonującego państwa? [WIDEO]

Hamburger g9fcf18e56 1920

Redakcja

30 sierpnia, 2022

Co wspólnego ma dobre odżywanie z bogactwem państwa? Okazuje się, że bardzo dużo. Odpowiedni sposób doboru żywności chroni przed wieloma chorobami, które rocznie kosztują budżet państwa wiele milionów złotych.

Taką śmiałą teorię przedstawia Bogdan Tkocz, znany jako przewodniczący Solidarności w Tauron Serwis. Jednak mało kto wie, że jest też szefem organizacji Optymalnych, czyli grupy skupiającej ekspertów oraz sympatyków nauk dr. Jana Kwaśniewskiego. Kilkadziesiąt lat temu stworzył autorski program "żywienia optymalnego", czyli diety ubogowęglowodanowej i bogatotłuszczowej lub jej alternatywy diety japońskiej bogatej w węglowodany. Twierdził, że nie należy mieszać "paliwa" w organizmu człowieka, czyli węglowodanów z tłuszczami.

Dla Tkocza to złoty środek, który pozwala zachować u człowieka naturalną odporność na choroby. Dzięki stosowaniu optymalnej żywności (która jest elementem medycy alternatywnej) nie tylko możemy poczuć pozytywny skutki w naszym życiu, ale zdrowe społeczeństwo oddziałuje także na funkcjonowanie całego państwa. Tkocz wskazuje m.in. na pieniądze wydawanie na leczenie cukrzycy. Optymalne żywienie dr. Kwaśniewskiego ma zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, a tym samym może pozwolić administracji oszczędzić pieniądze i przenieść wydatki w inne sektory (również te związane z medycyną). 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3