Odnowiono park Rosta w Bielsku-Białej. Są leżaki, hamaki i strefa gier [Foto]

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Redakcja

5 stycznia, 2023

U zbiegu ulic Karola Krausa i Józefa Chłopickiego w Bielsku-Białej oddano do użytku odnowiony teren parku Rosta. Inwestycja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na rok 2021 i 2022.

Park w dzielnicy Białej Północ to powierzchnia ponad 5.200 m2 podzielona na trzy strefy – rekreacyjną, gier plenerowych i przeznaczoną dla dzieci. Wszystkie łączą ścieżki żwirowe oraz z kostki brukowej, wzdłuż których stoją ławki i kosze na śmieci. 

W strefie gier plenerowych znajdziemy stoły do gry w piłkarzyki, szachy i ping-ponga. Strefa rekreacyjna to hamaki i leżaki. Całość zamyka w półkolu strefa przeznaczona dla najmłodszych z urządzeniami edukacyjnymi i sensorycznymi.

Wszystko obsadzone jest krzewami ozdobnymi, trawami, bylinami oraz drzewami – w sumie w parku posadzono ponad 30 drzew, 350 krzewów, ponad 680 sztuk traw ozdobnych oraz około 330 bylin.

Wkrótce w sąsiedztwie tego terenu stanie zestaw zabawowy - warownia, zbudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2022 pod nazwą Zielone place zabaw. . Wiosną zaś Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego ma w planach wysianie łąki kwietnej oraz nasadzenia roślin, które jeszcze bardziej wzbogacą ten teren i przekształcą w park z prawdziwego zdarzenia.fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

powiązane artykuły:

fot. Get to Skatepark
Lokalne 30 grudnia, 2022

Dzięki inicjatywie lokalnej społeczności deskorolkowej w Bielsku-Białej powstał pierwszy kryty sk

przenośny ultrasonograf w bielskim szpitalu pediatrycznym
Wiadomości 28 grudnia, 2022

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej kupił trzy nowoczesne, wysokiej klasy i bardzo potrzebne ur

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Wiadomości 24 listopada, 2022

Po półrocznej rewitalizacji Park Włókniarzy wraz z placem Adama Mickiewicza w Bielsku-Białej zost

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3