Od 13 czerwca otwarte granice na państwa UE

Granica kontrola

Redakcja

10 czerwca 2020

Od soboty 13 czerwca Polska otworzy swoje granice z państwami należącymi do UE. Informację na ten temat podał przed chwilą premier. Ograniczamy decyzję dotyczącą granic na razie do państw UE. Potrzebne są jak najszybciej kontakty z krajami Unii Europejskiej - żeby powróciły do poprzedniego stanu - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa granice naszego kraju zostały zamknięte a rucha na przejściach granicznych, został ograniczony do koniecznego minimum. W sprawie otwarcia granic protestowali pracownicy, którzy są zatrudnieni w firmach np. czeskich, którzy by wrócić do swoich domów byli zobligowani do odbycia obowiązkowej kwarantanny.

Z czasem ten przepis uległ zniesieniu po to, by teraz móc otworzyć granice z krajami, które należą do Unii Europejskiej. Jak zapowiada premier Morawiecki wznowione zostaną loty międzynarodowe. 

Od 16 czerwca będą możliwe loty zagraniczne. Wchodzimy w kontakt już dzisiaj z LOT-em, żeby LOT mógł zaplanować odpowiednio powrót do świadczenia swoich usług - powiedział premier.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3